headline1cz.gif, 1 kB
headline2cz.gif, 1 kB
headline3cz.gif, 0 kB
CZ   EN   DE   RU
Mapa webu
Tisknout
Úvodní stránka › Vrtné soupravy

Vrtné soupravy

Požadavky na stavbu a provedení vrtných souprav, které naše firma vyrábí jsou značně rozmanité. Nejzákladnější je rozdělení na vrtné soupravy pro speciální zakládání staveb a soupravy na provádění průzkumných prací a vrtání studní. Hlavním požadavkem pro soupravu na speciální zakládání je variabilnost a pohyblivost na stavbě. Soupravy se proto vyrábí na pásovém podvozku a kinematika lafety je vyrobena tak, aby souprava byla schopna vrtat v různých polohách a úhlech.

Soupravy pro speciální zakládání dále můžeme dělit na soupravy malé a velké.

Malé soupravy se používají na sanace zdiva starých budov. Jsou proto přizpůsobeny pro vrtání v malých prostorách (hydraulicky stahovací podvozek, krátká lafeta) popřípadě soupravy přenosné po částech (lafeta, podvozek, agregát).
Velké vrtné soupravy mohou být vybaveny dvěmy vrtnými hlavami, speciálním zařízením pro povolování vrtného nářadí případně manipulátory pro rychlou a snadnou manipulaci s vrtným nářadím.

Vrtné soupravy pro průzkumné práce bývají postaveny spíše na kolovém podvozku. Souprava stojí na vrtě více dnů eventuelně i týdnů. Hloubky vrtů se pohybují ve stovkách metrů, u našich souprav cca 700 m. Lafeta je konstruována na delší vrtné nářadí 3, 6 i 9 m. Kinematika lafety bývá jednoduchá jde o zdvih lafety a její fixaci k rámu vrtné soupravy. Rám soupravy bývá opatřen čtyřmi hydraulickými opěrami pro požadované ustavení soupravy v terénu. Souprava má jednu vrtnou hlavu, většinou s vyššími otáčkami 700 min -1 a více, než u souprav pro zakládání. Pro pažení se používají větší průměry pažnic 324 mm a více. Takto velké pažnice je možné zatáčet pouze dopažovacím zařízením.

Naše firma vyrábí také vrtné nářadí. Pro zakládání staveb jsou to nejčastěji pažnice pravotočivé nebo levotočivé s dvouchodým závitem o průměrech 133 a 152 mm. Vrtné tyče vyrábíme o průměrech 63, 89.9 a 114 mm. Nejčastěji používané závity jsou API 2 3/8", 3 1/2" nebo IF, případně závity RD.

JaNo, s. r. o.
Mlýnská 65, 602 00 BRNO
Česká republika

T +420 543 21 23 92
E jano@jano.cz
Zaujala vás naše nabídka? Poptávkový formulář
Reference
JaNo s.r.o. - Zeměvrtná technika / Drilling rigs / Bohranlagen slideshow1
JaNo s.r.o. - Zeměvrtná technika / Drilling rigs / Bohranlagen slideshow2
JaNo s.r.o. - Zeměvrtná technika / Drilling rigs / Bohranlagen slideshow3
JaNo s.r.o. - Zeměvrtná technika / Drilling rigs / Bohranlagen slideshow4
JaNo s.r.o. - Zeměvrtná technika / Drilling rigs / Bohranlagen slideshow5
JaNo s.r.o. - Zeměvrtná technika / Drilling rigs / Bohranlagen slideshow6
JaNo s.r.o. - Zeměvrtná technika / Drilling rigs / Bohranlagen slideshow7
Další reference
Speciální zakázky

Naše firma je schopná vyhovět i v případě speciálních zakázek.

Více informací
Servis do 24 hodin

Naším standardem je zajištění servisu do 24 hodin, a to i o víkendech, o svátcích a v době prázdnin.

Více informací